Paytm WhatsApp’a rakip olacak

WhatsApp, Hindistan pazarında ödeme hizmeti vermek için hazırlanırken, pazarın en popüler mobil ödeme uygulaması Paytm kendi mesajlaşma hizmetini sunacak.

hindistan-mobil-odeme

Hinsitan’ın en popüler mobil ödeme platformlarından olan Paytm’in, Ağustos ayı sonuna doğru kendi geliştirdikleri mesajlaşma uygulamasıyla kullanıcıların bir birine ses, video, resim ve metin mesajlarını sıkıştırılmış bir biçimde yollamasına imkan sunması bekleniyor.

Hindistan’da 225 milyon müşteriye sahip olan Paytm karşısında 200 milyon kullanıcıya sahip olan Facebook’un mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a karşı ciddi bir mücadele bekliyor. WhatsApp’ın önümüzdeki birkaç ay içinde UPI temelli kişiden kişiye ödeme servisini sunmaya başlaması ile iki şirket arasındaki rekabetin de artması bekleniyor.

Güçlü bir mobil pazar ve yüksek tutarlı banknotların yasaklanmasıyla Hindistan’da elektronik ödemelerde bir artış yaşandı. Bu sebeple ülkede kullanılan Hike isimli bir başka popüler mesajlaşma uygulaması da müşterilerine mobil cüzdan hizmeti vermeye başlamıştı.

Kaynak: Finextra