Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

FinTech girişiminden şaşırtan bankacılık lisans başvurusu

Bir Amerikan FinTech girişimi olarak yalnızca mobil bankacılık hizmetleri veren Varo Money beklenmedik bir şekilde ulusal bankacılık lisansı almak için başvuru yaptı.

IMG_0994

25 yıldır finans sektöründe çalışan Colin Walsh tarafından kurulan Varo, ulusal bankacılık lisansı almak için ilgili kurumlara başvuru yaptı.

Varo, geçen ay AppStore uygulamasını geliştirmek için Warburg Pincus’tan 28 milyon dolarlık yatırım aldı. Varo mobil bir uygulama üzerinden banka kartı, mevduat hesabı ve kredi ürünleri sunuyor. Ancak bunların ötesinde katma değerli ve proaktif bilgiler, harcamaların analizi ve gerçek zamanlı bütçeleme sunduğu belirtilen, 7/24 destek verebilen, dijital bir finansal danışmanlık hizmeti de sağlıyor.

Dijital bir servis olarak yola çıkan girişimin şimdi tam teşekküllü bir hizmet sunmak için lisans başvurusu yapması dikkat çeken bir nokta.

Varo’nun kurucusu Colin Walsh, şirketi insanların parasını daha kolay yönetmesi, daha ekonomik bir hizmetten yararlanması ve cep telefonlarından pratik bir şekilde mali hedeflerine ulaşabilmesi için kurduklarını söyledi. Walsh aynı zamanda müşterilerinin finansal sorunları çözmelerine ve hesaplarını kontrol etmelerine yardımcı olmak istediklerini söyledi.

Bakalım bir mobil uygulama olarak yoluna çıkan Varo ulusal bankacılık lisansını aldıktan sonra nasıl bir strateji izleyecek.

Kaynak: Finextra