Singapurlu girişimden Bitcoin’e kart desteği

Kripto para birimlerinin kart kullanılan her yerde harcanabilmesi için Singapurlu TenX, banka kartı ve bankacılık lisansıyla Bitcoin’in gerçek dünyaya bağlanmasına yardımcı olacağını söyledi.

bitcoin-is-it-a-future-currency-or-asset-bubble

Singapur’un yeni kurulan girişimi, birden fazla dijital para biriminin anlık olarak kullanılması için çalışıyor. Nakit seçenekleri arasında Amerikan Doları, Japon Yeni ve Euro gibi para birimleri de yer alıyor. TenX, Bitcoin gibi dijital para birimlerini kullanmaya yönelik ürettikleri kartların şu ana kadar 10.000’den fazla kişiye dağıtıldığını açıkladı. İşlemler şu anda yılda 2.000 dolara sınırlı ancak bu limit, müşteri kimlik doğrulaması ile yükseltilebilecek.

TenX, sunduğu dijital cüzdanı bir Visa karta bağlıyor böylece kullanıcılar, dijital para birimlerini işlem yapacağı yerin yerel para biriminde basit ve kolay bir ödeme için kullanabiliyor.

TenX’in kurucularından Julian Hosp, kullanıcıların kripto para birimlerini kullanırken, para birimlerinin anında gözden geçirilip kur dönüşümlerinin yapılması gerektiğini belirtti.

Ayda 100.000 dolar civarında işleme aracılık eden TenX, 2018 yılına kadar aylık işlemlerde 100 milyon dolar hacime ve bir milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Julian Hosp, girişimin başlangıç aşamasında dönüşüm ücretinin üstünde ücretlendirme yapmadıklarını kurların ise dijital para birimlerinin anlık değeri üzerinden ayarlanıp ve işlemlerin anında gerçekleştiğini söyledi.

TenX bu alanda tek çözüm sunan girişim değil. BitWala, BitPay, BitPlastic gibi şirketler de benzeri çözümler sunuyorlar.

Kaynak: CryptoCoinsNews