Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Ödeal, “Ödeal POS”u tanıttı

Ödeal, Türkiye’nin masaüstü yazar kasalara bağlanabilen ilk POS cihazını piyasaya sundu.

“Cepte POS” uygulaması ile Türkiye’de ilk kez, işletmelere cep telefonları üzerinden banka ve kredi kartlarıyla ödeme ve tahsilat yapma kolaylığı sağlayan Ödeal, geliştirdiği yeni ürünü “Ödeal POS” ile ödeme sistemlerine hem yeni bir bakış getiriyor ve hem de pazardaki faaliyet alanını genişletiyor.

Ödeal Kurucu Ortağı Fevzi Güngör, Ödeal POS ile ödeme sistemleri pazarında yeni bir alana girerek, pazar payını genişletmeyi hedeflediklerini söyledi. Ödeal POS‘un diğer cihazlarda kullanılan sistemlere göre farklı avantajları bulunduğunu söyleyen Güngör, POS ile anlaşmalı tüm bankaların kredi kartları için tek cihaz üzerinden taksit işlemi yapılabilirken, her banka için farklı komisyon oranları ödemenize gerek kalmayacağını söyledi.

Fevzi Güngör, yapılan anlaşmalar dahilinde, şu an için, World, Maximum ve Paraf markalı kredi kartları ile taksitli işlem yapılacağını söyledi. Üstelik Ödeal POS için, ‘verimsizlik ücreti’, ‘minimum ciro şartı’ ve ‘kullanım taahhüdü’ de bulunmayacağını da belirtti. Güngör, son olarak Ödeal POS’un ilk etapta belirli sayıda yazar kasada kullanılacak ama yakın bir zamanda, diğer yazar kasalarla da kullanılması için çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Ödeal POS ilk etapta, “Profilo YK-8200”, “YK PS-300”, “Telestar TLS-8100” ve “Farex FR-8300” cihazları ile kullanılacak.