Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Nakitsiz yaşama Visa’dan 500.000 dolar teşvik

Visa, nakitsiz hayatı yaygınlaştırma amacıyla 50 Amerikan restoranına nakit ile ödeme almayı bırakması için toplam 500.000 dolarlık bir teşvik sağlayacak.

visa

Visa’nın, The Visa Cashless Challenge adını verdiği nakitsiz hayata teşvik programı, nakit kullanımından tümüyle vazgeçecek küçük restoran sahiplerine ödeme teknolojilerini yükseltmek ve kullanıma sunmak için 10.000 dolarlık bir teşvik sağlayacak. Bu teşvikten faydalanmak isteyen şirketlerin yapacakları başvuruda kendileri, çalışanları ve müşterileri için nakitsiz hayatın ne anlama geldiğini açıklaması gerekecek.

Visa, New York’ta bulunan işletmelerin dijital ödemelerden 6,8 milyar dolar ek gelir ve 186 milyon saatten fazla tasarruf sağlayabileceğini iddia ediyor.

Visa’nın Küresel Ticari Çözümler Başkanı Jack Forestell, 2020 yılına kadar dünyanın yüzde 70’inin bir başka deyişle 5 milyardan fazla kişinin mobil cihazlar aracılığıyla nakitsiz ödeme yapması için inanılmaz bir fırsata sahip olduklarını söyledi.

Geçen yıl yapılan bir ankette, Amerikalıların yüzde 62’si ABD’nin bütünüyle nakitsiz bir topluma dönüştüğünü görmeyi bekledikleri ortaya çıkmıştı

Kaynak: Finextra