Hindistan toplu taşımasına Cardtek imzası

Uluslararası ödeme teknolojileri sağlayıcısı Cardtek, Hindistan’da toplu taşıma ödemeleri için yerli Axis Bank’a destek veriyor.

1463565332_Cardtek_Logo

Hindistan’da toplu taşıma için vatandaşlara sunulacak yeni ödeme yöntemi, bankacılık sistemlerine tamamen entegre olacak. Bu sistem aynı zamanda Hindistan’daki ulusal ödeme platformu RuPay’e entegre olacak. Bu proje kapsamında Türkiye merkezli FinTech şirketi Cardtek, Hindistan’da RuPay Level 2 Kernel sertifikasına sahip ilk tedarikçi olarak yerini alıyor.

“Axis Bank RuPay Contactless Transportation Card” adlı ödeme yöntemi, Hindistan’ın en kalabalık üçüncü şehri Bangalore’de hizmete girdi ve şimdi ülkenin en popüler turistik yerlerinden biri olan Kochi’de yoluna devam edecek. Daha önce Kochi’de düzenlenen “Akıllı Şehir Teknolojileri” seremonisinde Hindistan Başbakanı Narendra Modi ve bakanlar etkinliğe katılarak akıllı şehirler için bu tarz çözümlerin önemini vurgulamışlardı.

Cardtek Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Nil Sarıgöllü, bu devasa kamu girişimi için Cardtek ve ekibinin seçilmesinden onur duyduğunu belirtti. Sarıgöllü sözlerine şöyle devam etti; “Cardtek’in altyapı sağladığı bu proje ile birlikte Hindistan’ın yenilikçi ve gelişmiş teknolojilere ilgisine ek olarak artık Hindistan vatandaşları için tüm kamu işlemlerini tek bir kart ve hesap aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmesi mümkün hale geliyor.”

Türkiye’nin en büyük yabancı yatırım çeken lider FinTech şirketlerinden birisi olan Cardtek böylece uluslararası arenada da teknolojisi ve ekipleriyle ülkemnizin adını temsil etmiş oluyor. Türkiye küresel ödeme teknolojileri ve FinTech alanında hızla adını duyuruyor.

Kaynak: Finextra