Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Revolut 66 milyon dolar yatırım aldı

Küresel ölçkete faaliyet gösteren yenilikçi mobil banka Revolut, Index Ventures’ın liderlik ettiği B Serisi yatırım turunda 66 milyon dolarlık bir yatırım daha aldı.

IMG_0599

Revolut aldığı yatırımlar ile dikkat çekmeye devam ediyor. En son aldığı 66 milyon dolarlık yatırımdan sonra birkaç hafta içinde 5 milyon dolarlık bir yatırım daha alacak olan şirketin bu güne kadar aldığı toplam yatırım miktarı 83 milyon dolar seviyesine ulaşacak.

Revolut, farklı para birimleri arasında uluslsrarası transfer yapılmasını sağlayan bir mobil uygulama olarak faaliyetlerine başladı. Zaman içinde şirket, hizmetleri arasında pek çok diğer finansal çözümü de ekleyerek düzenli bir banka hesabı alternatifine dönüştü.

Revolt’a üye olanlar kendilerine bir sanal kredi kartı açabilerek hemen kullanmaya başlayabiliyorlar ve isterlerse geleneksel plastik bir MasterCard kart alabiliyorlar. Kullanıcılar başka bir banka kartı veya banka havalesi aracılığıyla hesaplarına para yatırabiliyorlar. Kullanıcılar üst sınırı aylık 5.000 dolar olmak üzere 16 ayrı para birimi arasında para transferi yapabiliyorlar

Revolut şimdiye kadar kayıtlı 700.000 müşteri kazanmış durumda. Şirket yakın bir gelecekte hizmetleri arasına kripto para birimleri, hisse senetleri ve tahvil alıms atım işlemlerini eklemeyi planlıyor. Ayrıca sigorta poliçeleri de satacak şirket yeni aldığı yatırımlar ile Asya ve Kuzey Amerika’da genişlemeyi planlıyor.

Revolut’un birçok farklı ürün ve para birimiyle hizmet vermesi kafa karıştırıcı olsa da Revolut kendisini sınırlamak istemediği görülüyor. Mevcut şartlar altında kazandığı para ile bu stratejisinden vaz geçecek gibi de görünmüyor.

Kaynak: TechCrunch