Wirecard, WeChat Pay’i Avrupa’ya getiriyor

Wirecard, Avrupa’daki perakendecilerin Çin’in önde gelen mobil ödeme çözümlerinden biri olan WeChat Pay’i kullanmalarını sağlayacak.

wechatÇin’in önde gelen katma değerli internet hizmetleri sağlayıcısı Tencent’e ait olan WeChat ve Weixin, günlük hayatının bir parçası ve aylık 938 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya ulaşıyor. Mobil ödeme çözümü WeChat Pay ise pazarın yüzde 40’ına yani 600 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Almanya merkezli FinTech şirketi Wirecard yeni bir işbirliğiyle Çin’deki güçlü pazarı Avrupa perakendecilerine sunmayı hedefliyor.

Kişi başına ortalama harcama tutarı 3,000 Euro’ya ulaşan Çinli turistler Avrupa ülkeleri için önemli bir turizm kaynağıdır. Çinli turistler özellikle lüks markalardan giyim, mücevher, saat ve kozmetik ürünleri satın alarak harcama yapıyorlar. Çinli müşteriler genel olarak mobil ödemelere kartlı ödemelerden daha çok alışkın oldukları için Avrupalı ​​perakendeciler Çinli ziyaretçilere tercih edilen ödeme yöntemini sunarak satışlarını daha da cazip hale getirilebilir.

Wirecard’ın Mobil Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Jörn Leogrande, Avrupa’da WeChat ödeme sisteminin kabulü için ilk WeChat Pay ortaklarından biri olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Leogrande, bu işbirliğinin perakendecilere diğer ödeme yöntemlerinin düzenli olarak eklenebileceği tek bir arayüzle, bir dizi alternatif ve klasik ödeme yöntemi sunulmasının ek bir adımı olduğunu söyledi. WeChat Pay çözümü, Wirecard’ın ConnectedPOS platformu sayesinde yazarkasalara küçük bir müdahale ile entegre ediliyor.