Mobil ve temassız alışveriş yapanlara ödül

İngiliz dev süpermarket zinciri Tesco, Clubcard adlı ödül programı için temassız kart seçeneği sunarak müşterilerinin daha pratik işlem yapmasını istiyor.

IMG_0570

İngiltere merkezli süpermarketler zinciri Tesco müşterileri için yürüttüğü ödül programı Clubcard’a üye olan yeni müşterilerinin bu sadakat programını kullanmaya teşvik tmek üzere yenilikçi seçenekler sunuyor.

Bu seçeneklerdne birisi de temassız Clubcard kullanılarak ödeme noktalarında çok daha hızlı işlem yapılmasına imkan tanımak. Ayrıca mobil uygulamasını da bu yönde geliştiren Tesco müşterilern temassız kartları ile kazandıkları ödül puanlarını çok hızlı şekilde harcamalarına imkant anıyor.

Tesco bu program hakkında sorusu olanların müşterilere yardımcı olmak için İngiltere genelinde 2.500 kişilik Clubcard Şampiyonu adı verilen destek birimi yapılandırdıklarını da açıkladı.

Tesco müşteri ilişkileri yöneticisi Alessandra Bellini, müşterileri dinlediklerini ve Clubcard’ı daha da basit ve kullanışlı yeni bir temassız kart ile güçlendirmek ve mobil uygulamalarını bu noktada geliştirmekten dolayı çok memnun olduklarını söyledi. Bellini, Clubcard’ın sektördeki en ödüllendirici sadakat şeması olduğunu ve müşterilerin bu gelişmelere nasıl tepki verdiğini görmek için sabırsızlandıklarını söyledi.

Tesco’nun ayrıca, bu yıl Ocak ayında İngiltere çapında QR kodları kullanan ve tüm mağazalarına yayılmış olan PayQwiq adlı mobil ödeme servisi de bulunuyor. Tesco’nun bu hamlesi, Nisan 2016’da 524 mağazaya ilk kullanıma sunulduğunda müşterilerden olumlu geri dönüşler aldı.

Kaynak: NFC World