ABD’li tüketiciler dijital ödeme yöntemlerini benimsiyor

American Express’in yayınladığı bir araştırmaya Amerika brileşik Devletleri’ndeki çevrimiçi alışveriş yapan kullanıcıların ödeme yöntemleri ve satış noktaları hakkında bilgiler sunuyor.

e-shoppingGerçekleştirilen araştırmanın verilerine göre ABD’de internet üzerinden alışveriş yapanların yüzde 70’inden fazlasının mobil cüzdanlar, tek tıklamalı ödeme düğmeleri ve P2P ödeme uygulamaları da dahil olmak üzere dijital ödeme servislerini kullandıklarını ortaya koyuyor. Yüzde 41’lik bir kesim ise belirli aralıklarla ödemelerinde dijital yöntemleri tercih ediyor.

1.020 tüketici ve 401 ABD’li satış noktasından toplanan verilere dayanan 2017 American Express Dijital Ödemeler Araştırması’nda ayrıca, tüketicilerin yüzde 18’inin gelecekte bir satın alım yapmak için sesle aktif edilen hizmetleri kullanmayı muhtemel gördükleri belirtiliyor.

Ankete katılan tüketicilerin yüzde 20’si şu anda cüzdanında nakit taşımadıklarını söylüyor ve neredeyse yarısı da nadiren nakit kullandığını söylüyor. Halihazırda müşterilerine nakit / çek ödeme seçenekleri sunan tüccarlar arasında yüzde 36’lık bir kesim tamamen nakitsiz olma ihtimalini yüksek, üyzde 31’i ise kısmen muhtemel görüyor.

Ankete katılan perakendecilerin yüzde 81’i, çevrimiçi ve mobil satışları, işletmeler için en büyük büyüme fırsatı olarak görürken; geçen sene tüccarların yüzde 71’i, çevrimiçi ve mobil kanallar aracılığıyla yıllık satışlarının oranının arttığını belirtiyor.

Bununla birlikte, geçen yıl üç veya daha fazla çevrimiçi alışveriş yapan tüketicilerin yüzde 37’si, güvende hissetmedikleri için çevrimiçi alışverişten vazgeçtiklerini söylüyor. Perakendecilerin yüzde 73’ü, sahte çevrimiçi satışların düzeyinin geçen yıl arttığını veya aynı kaldığını paylaşıyor.

American Express’ten Mike Matan, dijital yeniliklerin tüketicilerin perakendecilerden kendilerine en uygun şekilde alışveriş yapmalarını sağladığını, fakat araştırmanın sonuçlarına göre perakendecilerin, tüketicilerin çevrimiçi ve mobil ticarete geçiş sürecinde daha fazla yararlanabilmeleri için, bilgi güvenliğine önem vermesi gerektiğinin altını çizdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.