Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Güney Kore’de Samsung Pay’e Bixby desteği geldi

Güney Kore’deki Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus kullanıcıları, telefonları ile birlikte gelen Bixby sesli asistanı kullanarak, sesli komutlar ile banka işlemlerini gerçekleştirebilecek.

IMG_0445

Kullanıcıların sesli komutlar ile bankacılık işlemlerini gerçekleştirmesi için sesli komutu verdikten sonra ikinci bir güvenlik adımını daha tamamlaması gerekecek. Güney Kore’de Samsung Pay’i destekleyen Woori Bank, Shinhan Bank ve KEB Hana Bank müşterileri sesli asistan işlemleri yapmak için telefonlarındaki Samsung Pass üzerinden parmak izi veya iris tarama ile kimlik doğrulaması yaparak komutlarını onaylayacaklar.

Bixby, Mart ayında Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus cihazları ile birlikte tanıtıldı. Kamera, rehber, galeri, mesajlar ve ayarlar gibi işlevlere entegre edilen Bixby ile kullanıcılar artık P2P para transferi yapabilecek ve banka hesaplarını inceleyebilecek.

Apple ve Amazon’un sesli asistanları Siri ile Alexa’nın bu alanda gerçekleştirdiği iddialı adımlar karşısında Samsung’un böyle bir adım atması kaçınılmazdı. Öte yandan Bixby’nin dünya genelinde Siri veya en azından İngilizce ağırlıklı olarak Alexa ile rekabet edebilmesi için daha önünde uzun bir yol var.

Kaynak: NFCWorld