Futbol formasıyla dijital ödeme devri

Almanya’nın Schalke 04 futbol takımı taraftarlarına sattığı formaların kol sponsonsorluk alanına bir dijital cüzdan entegre etti. Taraftarlar artık formaları ile ödeme yapabilecekler.

IMG_0738

Almanya’nın Schalke 04 futbol takımı AllyouneedFresh adlı online alışveriş sitesiyle bir anlaşma yaptı ve taraftarlara satılan Schalke formalarının kollarına özel bir teknoloji entegre etti.

Bu yeni teknoloji sayesinde formanın kol kısmına alınan sponsorlukalanı içineözel bir barkod sistemi ekleniyor. Barkodlu forma sahibi olan taraftarlar formalarına ekledikleri dijital cüzdanları ile takımlarının sahası Veltins Arena’da gerçekleşen karşılaşmalar esnasında, yiyecek ve içecek alışverişi yapabilecekler. Böylece stada gelirken cüzdan, bozuk para gibi taşınması zor ve kaybolması kolay şeylerden kurtulmuş olacak ve daha rahat alışveriş imkanı yaşamış olacaklar.

Kulübün pazarlama direktörü bunun dünyada bir ilk olduğunu söyleyerek “Bu Bundesliga’nın yenilikçilikte liderliğini de vurguluyor” dedi.⁠⁠⁠⁠

Türkiye’de ise bu uygulamayı ilk hangi takımın uygulayacağı şimdilik bilinmiyor ama bu tarz teknolojileri kullanmakta fazla gecikmeyeceklerinden eminiz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.