Hindistan ücretli yollar için Visa ile çalışacak

Visa, Hindistan’daki ücretli yollarda kullanılmak üzere temassız ödeme çözümünü duyurdu.

MasterHindistan’daki Ulusal Karayolları Kurumu verilerine göre, ulusal karayollarında yaklaşık 400 ücretli geçiş noktası bulunuyor ve bu noktalardan her gün ortalama 20.000’den fazla araç geçiyor. Bir sürücünün geçiş ücretini ödemesi için işlemler yaklaşık 5-10 dakika sürebiliyor. Yaşanan bu beklemelerden dolayı da her sene 21i3 milyar dolar gibi büyük bir tutarda ekonomik kayıp yaşanıyor.

Visa’nın Hindistan ve Güney Asya Grup Ülke Müdürü T. R. Ramachandran yaptığı açıklamada gerçekleştirdikleri çalışma ile sürücülerin temassız ödeme teknolojisi Visa payWave kullanarak kart veya akıllı telefonlarını kullanarak ödeme yapabileceklerini belirtti.

 

Son yıllarda nakitsiz bir topluma geçiş için yoğun şekilde çalışan Hindistan yaşamın her alanında nakitsiz ödeme sistemlerini hayata geçirmek için tüm gücüyle çalışıyor. Bu çerçevede atılan adımlar aynı zamanda günlük yaşamı kolaylaştırmak için de çözümler sunuyor. Bakalım ilerleyen günlerde Hindistan başka hangi alanlarda kartlı veya mobil ödeme teknolojilerini kullanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.