Temassız ödeme hayır işlerinde kullanılacak

Barclaycard’ın bPay temassız teknolojisi ile donatılmış yeni giyilebilir cihaz serisi, İngiltere’deki tüketicilerin yaptıkları temassız ödemeler üzerinden aldığı küçük bir komisyonları hayır kurumlarına bağış yapmalarını sağlayacak.

barclays_mobilBarclaycard, bilezik ve anahtarlıklar da dahil olmak üzere bir dizi cihazla kullanıma sunulacak olan servisi tanıtmak için Donate the Change takımıyla birlikte çalışıyor. Bankadan yapılan açıklamada, Donate the Change takımı ve bPay temassız çipleri tarafından desteklenen cihazlar, para yatırmadan veya bir PIN girmek için uğraşmadan 30 Sterlin’e kadar olan ödemeleri yapmak için kullanılabileceği bilgisi verildi. Bu cihazlarla bir satın alma işlemi yapıldığında, kullanıcının seçtiği kuruma otomatik olarak bağış yapılıyor.

“Başlangıçta, giyilebilir kitler Donate The Change markasıyla piyasaya sürülecek. Ancak sonbahara kadar hayır kurumları kendi varyasyonlarını üretecek ve bağışçılar seçtikleri kurumun cihazını kullanabilecek.

Barclaycard yaptığı açıklamada kullanıcının iki seçeneği olacağını belirtiyor. Her bir satın alma tutarını en yakın tam Sterlin’e yuvarlamak ya da yapılan her ödeme için sabir bir miktar bağışlamak.

Donate the Change CEO’su Mike Dunn, “Bu ortaklık, bağışçıların tecrübelerini artırmak için FinTech ve eğilimleri birbirine bağlayarak hayırsever bağış toplama yöntemiyle yeni bir dönem yaratıyor. Ayrıca hayır kurumlarının topladıkları bağış miktarını artırmalarını ve bağışçılarla daha yakın ilişkiler kurmalarını sağlıyor” diyor.

Kaynak: NFCWorld