Almanya eczanelerinde AliPay ile ödeme

Almanya’nın en büyük eczane zincirlerinden olan Dirk Rossmann kısa süre içinde Çin merkezli Alipay’i ödeme yöntemi olarak kabul edecek.

alipayYapılan işbirliği ile Dirk Rossmann zincirine ait eczanelerde Çinli mobil ödeme sistemi AliPay kullanılabilecek. Sistemlerin entegrasyonu ise Almanya merkezli finansal hizmetler ve teknoloji firması Wirecard tarafından gerçekleştirildi. Wirecard bu sistemi hayata geçirmek için Alipay Barkod Ödeme (Alipay Barcode Payment) uygulamasını Rossmann’ın ödeme altyapısına entegre etti.

Alipay Barkod Ödeme uygulaması üzerinden eczanelerde mobil ödeme yöntemi kısa bir süre sonra Almanya’daki iki binden fazla Rossmann şubesinde kullanılabilecek. Buna ek olarak, yeni Alipay ödeme yöntemi artık www.rossmann.de adresindeki online mağazada da ödeme seçenekleri arasında yer alacak. Her yıl iki milyon Çinli turistin ziyaret ettiği Almanya’da her bir turist ortalama olarak sadece alışveriş için üç bin Euro harcıyor.

Wirecard CEO’su Raoul Roßmann: “Bizim için Çinli turistler giderek daha önemli bir hedef kitle haline geliyorlar. Bebek, kozmetik ve organik ürünleri çok fazla talep ediyorlar. Bu nedenle Alipay’i Wirecard’ın yeni ödeme yöntemi olarak tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. Hem satış noktalarımızda hem de e-ticaret platformumuzda” dedi.

Wirecard bu yenilikçi POS ödeme yöntemini 2015 yılının Aralık ayından bu yana Alipay uygulaması aracılığıyla Avrupa’da farklı sektörlerdeki perakendecilere sunuyordu.