Etsy'den Android Pay desteği

Bireylerin kendi ürünlerini satmasına imkan veren ticaret platformu Etsy, ödemeler için Android Pay desteği vereceğini açıkladı.

etsy03Şirketin resmi bloğunda yapılan açıklamaya göre Etsy’nin Android uygulamasını kullananlar Android Pay ile ödeme yapabilecekler. Uygulamada yapılan bir güncelleme ile desteklenmeye başlanan Android Pay, Etsy uygulaması üzerinden parmak izi ile kullanılabilecek. Bu hizmeti kullanabilmek için Android Pay desteği veren bir kredi kartına sahip olmak gerekiyor.

Etsy ayrıca, satıcıların Android Pay’ı kontrol etmek için kullanan müşterilerin ödemelerinde herhangi bir değişiklik görmeyeceğini söylüyor. Uygulamadaki günclelemenin başladığı ve kullanıcıların Google Play üzerinden kontrol etmeleri gerektiği açıklandı.

Konuyla ilgili blog yazısında açıklamalar yapan Etsy Ödemeler ve Ödeme Ekibi için Ürün Yönetimi Direktörü Stephanie Grodin şunları söyledi: Özellikle mobil cihazlardaki alışveriş yapan müşteriler için, ödeme deneyimini mümkün olduğunca kesintisiz kılmanın yollarını arıyoruz. Android Pay, alıcıların Etsy uygulamasını kullanırken kart ayrıntılarını girme gereğini ortadan kaldırarak kontrol etmesini kolaylaştırıyor: Alıcılar, bir işlemi yetkilendirmek için yalnızca parmak izi, PIN, şifre veya desen kullanabiliyor. Kullanıcıların kart bilgileri güvenli kalıyor ve satın alımlardan elde edilen tüm kart avantajları (puan veya mil gibi) aynen korunuyor.

Özellikle el işi ürünlerin satıldığı Etsy’nin Türkiye’de de kullanıcıları bulunuyordu. Geçtiğimiz aylarda PayPal’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurması bu tarz platformlarda ürün satanları etkilemişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.