Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Kendini hatırlatan akıllı cüzdan

Woolet 2.0 adı verilen akıllı cüzdan unutulduğunda alarm veriyor ve sahibini uyarıyor.

cuzdanAkıllanan cihazlar kervanına cüzdanlar da katıldı. Woolet 2.0 isimli akıllı cüzdan sıradan bir ürün gibi görünüyor. Ancak bu cüzdanın diğerlerine göre önemli farkları var: Üzerinde Bluetooth LE, 6 ay pil ömrü, Qi kablosuz şarj ve bütünleşik hoparlör gibi özellikler bulunan Woolet 2.0 isimli akıllı cüzdan sahibi onu unuttuğunda ses çıkararak uyarıyor.

Android ve iOS işletim sistemleri için geliştirilmiş uygulamaları sayesinde cüzdanın konumu takip edilebiliyor. Cüzdanın konumu da yine bu uygulama sayesinde belirleniyor. Sahibinden belli bir mesafe uzaklaşan cüzdan uygulama sayesinde alarm veriyor. Bu sayede telefonun bir yerlerde unutalmasının önüne geçiliyor.

İlk olarak Kickstarter projesi olarak ortaya çıkan Woolet 2.0, kampanya kapsamında 2627 kişi tarafından desteklendi ve ilk etapta 4 bin adet üretilerek destekçilerine teslim edildi.

Üzerindeki pili 6 ay süreyle çalışabilen akıllı cüzdan Qi teknoloji sayesinde kablosuz olarak şarj edilebiliyor. İki farklı boyutta ve iki farklı renkte satılan Woolet 2.0’ın başlangıç fiyatı ise 129 dolar. Büyük boyutlu olan cüzdanın fiyatı ise 149 dolar.

Öte yandan cüzdanları unutmaya karşı en kesin çözüm nakitsiz bir yaşama geçmek. Araştırmalar tüketicilerin unuttukları cüzdanları 8-12 saat arasında fark ederken cep telefonlarında bu süresinin bir saatin altında olduğunu gösteriyor. Cüzdanlar cep telefonları ile bütünleşerek nakitsiz bir yaşama geçildiğinde bu tarz cüzdan kaybetme, unutma problemleri de artık hayatımızdan çıkmış olacak.