Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

WePay Android Pay desteği sunmaya başladı

Ödeme sağlayıcı çözümler üreten WePay, internet üzerinden Android Pay desteği sunmaya başladığını açıkladı.

wepayGoogle’ın mobil ödeme sistemi Android Pay, WePay tarafından desteklenmeye başladı. WePay Chrome tarayıcı üzerinden mobil ödeme servisine destek verdiğini açıkladı. WePay müşterileri arasında GoFundMe, FreshBooks, Meetup ve diğer büyük hizmetler bulunuyor.

WePay’ın tarayıcı üzerinde Android Pay için sunduğu destek, bu ödeme sisteminin şimdi daha fazla yerde görünmesi anlamına geliyor. WePay aynı zamanda Safari kullanıcıları için de Apple’ın Apple Pay’ini de destekliyor.

Chrome’da Android Pay, ödeme formlarını ortadan kaldırmak amacıyla yeni endüstri standardı bir API olan PaymentRequest’in üzerinde geliştirildi. PaymentRequest ayrıca, tarayıcıda saklanan kredi kartları da dahil olmak üzere diğer ödeme türlerini desteklemekte ve tüm Android kullanıcıları için web sitelerinde daha kolay ve daha hızlı alışveriş yapma imkanı sunuyor. Müşteriler, tercih ettikleri ödeme yöntemini seçebilir, gönderim bilgilerini onaylayabilir ve ödeme yapabilir. PaymentRequest, Android mobil cihazlarda Chrome 53+ sürümünde kullanılabilir.

WePay, Android Pay’a verdiği desteğin hem yeni hem de mevcut platform ortakları tarafından da kullanılabileceğini açıkladı.

Kaynak: 9to5Google