Myanmar merkezli MyPAY, Singapur’dan şirket aldı

FinTech sektöründe satın almalar artarak devam ediyor. Son olarak Myanmar merkezli MyPAY, Singapur merkezli fastacash firmasını satın aldığını açıkladı.

Myanmar son günlerde FinTech dünyasında adından daha çok söz ettiriyor. Kısa bir süre önce sizlerle paylaştığımız ve ülkenin nakitten dijital paraya geçişi haberinde 2017’nin ülke için önemli gelişmelere sahne olacağını aktarmıştık.

Son olarak ise ülkedeki mobil ödeme firmalarından MyPAY, bölgenin FinTech konusundaki lider ülkelerinden Singapur’da bulunan fastacash’i satın aldığını duyurdu. Deal Street Asia’nın haberine göre satın alıma dair tutar açıklanmamış. Bununla birlikte, fastacash’in 2015’te kendisini satın alan MyPAY’e yatırım yapmış olması bölgedeki hareketliliği göstermesi açısından önemli bir faktör.

İki firma da mobil ödeme konusunda benzer bir iş yaklaşımı sergiliyor. Her iki firma da, sosyal medyayı bir mobil ödeme platformu olarak kullanma konusunda uzmanlaşmış durumda. Fastacash, Singapur ve Asya’daki diğer ülkelerin haricinde Hindistan ve Doğu Avrupa’da da hizmet veriyor. Şirket, 2016 yılının başlarında Macaristan merkezli Cellum ile bir işbirliğine gittiğini duyurmuştu.