Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Ödemeye hazır donanımlar inşa etmek üzerine

8-next-gen-wearable

Donanım üreticileri her geçen gün daha yetenekli cihazlar üretiyor. Bir diğer yandan ise biz ödeme araçlarımızı kimi zaman cüzdanımızda, kimi zaman da telefonlarımızın içindeki mobil uygulamalarda taşıyoruz. Ancak donanım üreticileri, ödeme fonksiyonlarını cihazlarımızın içine alma konusunda bir hayli hevesli, daha doğrusu nesnelerin interneti (IoT) sayesinde bir gün her makine ödeme kabul edebiliyor hale gelebilir.

Internet of Things yani nesnelerin interneti ana konu başlığı altında gelecekte birbirleriyle konuşan makinelerin sektöre olan etkisini irdeleyen bir konuşma yapan olan NXP Semiconductors Başkan Yardımcısı Jeff Miles ek olarak güvenlik ve hesap yönetimi konularına da değindi. Ona bu konuşmada uConekt Inc. Kurucusu ve CEO’su Vincent Ramoutar eşlik etti.

Bilindiği üzere akıllı telefonlara güvenlik hizmeti sunan uConekt’in kurucusu Ramoutar bizi ilerleyen günlerde gelişen teknolojinin refahının yanında sorunlarının da geleceğini belirtti. Bilginin en  değerli hazine olduğunun üstüne basan Ramoutar tüm güvenlik yaptırımlarının yanında tasarımın da öneminden bahsetti. Geliştirdikleri teknolojilerin birincil hedefinin her zaman kullanıcı dostu olmak olduğunu da sözlerine ekledi. Elbette bu oturumda güvenlikle ile ilgili dillendirilen bize bir olumsuz dönüşü olmamalı. Yoksa yumurta bittiğinde kendisi otomatik sipariş veren bir buzdolabı, damacanadaki su bittiğinde su siparişi veren bir su pınarı cihazı, çöp dolmaya başladığında kendisi otomatik olarak kapıcıyı çağıran bir teknolojik altyapının hayatımızı kolaylaştırmasından bahsettiğimiz kesin.