Ödeme Teknolojileri
Ödeme Sistemleri, E-Ticaret, Teknoloji

Dijital ekosistemde sadakat ve ödül programları

digital-rewardDigital Money Forum’da dijital ekosistemlerin sadakat ve ödül programları konusu da gündeme geldi. Özellikle dijital ödemeler, IoT (Internet of Things), mobil inovasyonlar tüketicilere türlü faydalar ve kolaylıklar sunarken sektör adına yeni rekabet alanları da ortaya çıkartıyor.

Örnek vermek gerekirse siz bir dijital ödemeyi ya da inovasyonu tercih ederken bile, bu yeniliklerin ikameleri ya da alternatifleri sıkça oluyor. İşte bu noktada ortaya marka değeri, güven gibi unsurların yanında tüketiciye yaptığı son fayda da önemli bir konuma geliyor. Burada da devreye, ülkemiz perakende sektöründe oldukça gelişmiş olan sadakat programları ve ödül programları akıllara geliyor. Bunların dijital versiyonları ise elbette mobil cihazlarımızın, bilgisayarlarımızın içinde yer alıyor.

Dijitalleşme ile birlikte değişen tüketici davranışları, değişen sadakat programları ve milenyaller jenerasyonunun pazarda kaplamaya başladığı alanla birlikte tüm bu oknular tartışmaya açıldı. Moblico CEO’su Pierre BarbeauUSA Technologies Satış Pazarlama Genel Müdürü  Maeve McKenna Duska ve Brandify CEO’su Manish Patel’di. Moderatörlük görevini ise Street Fight CEO’su Laura Rich yaptı.

Konuşmanın en önemli noktaları ise, verilerin kontrolü üstüneydi. Kullanıcıların bulunduğu yerler, satın alma geçmişi, demografik bilgileri gibi konular dijital dünyanın nimetleri sayesinde çok daha sıkı takip edilebiliyor.