Yetersiz Bakiyeli Banka Kartları için DenizBank’tan 'Arar Bulur' Özelliği

DenizBank, banka kartı müşterilerinin yaptığı işlemlerin yetersiz bakiye nedeniyle yarım kalmaması için “Arar Bulur” özelliğini kullanıma sundu. Türkiye’de bir ilk olduğu belirtilen DenizBank Arar Bulur özelliği ile müşteriler banka kartlarına tanımladıkları vadesiz hesap bakiyelerini tarayabilecek, eksik meblağı denkleştirebilecek ve ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.  

Müşterilerin yetersiz bakiye sürprizi ile karşılaşmasını önlemek için geliştirilen özellik, DenizBank’ın Paracard ve diğer banka kartlarına tanımlanabilecek. Kullanıcılar, tek bir talimat ile banka kartı ana hesaplarıyla birlikte kendi belirleyecekleri üç virman hesabın bakiyesinin de kontrol edilmesini sağlayabilecek.

Alışverişte ve ATM’den para çekmede kullanılabilecek

ararbulurBanka kartları için geliştirilen DenizBank Arar Bulur özelliği kartın ana hesabında işlem için yeterli bakiye bulunmadığında, üç virman hesabı büyük bakiyeden küçük bakiyeye doğru önce vadesiz hesapları, sonra varsa kredili mevduat hesabını kontrol edecek.

Arar Bulur özelliği aynı tip döviz hesapları için yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirilen tüm alışveriş işlemleri ile başka banka ATM’lerindeki para çekme işlemlerinde çalışacak. Arar Bulur özelliği DenizBank şubeleri, Açık Deniz internet bankacılığı ve iletişim merkezinden tanımlanabilecek.

DenizBank Ödeme Sistemleri ve Şube Dışı Kanallar Grubu Genel Müdür Yardımcısı Ayşenur Hıçkıran, yeni uygulamalarıyla ilgili olarak şunları söyledi:

“2014’te Amerika’da, 2015 yılında ise Avrupa’da Dünyanın En Yenilikçi Kurumu unvanlarının sahibi olan bir Banka olarak her birimimizde müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak adımlar atmayı sürdürüyoruz. DenizBank Paracard ve tüm banka kartlarımız için uygulamaya aldığımız ve Türkiye’de bir ilk olan ‘Arar Bulur’ özelliği ile müşterilerimiz yetersiz bakiye sürprizi ile karşılaşmayacak; kendi belirleyecekleri 3 virman hesabın daha kontrolünü sağlayabilecekler.”