Çinli UnionPay, DenizBank ile POS ve ATM Anlaşması yaptı

Dünyanın en büyük kredi kartı ağlarından China UnionPay çatısı altındaki UnionPay International, Türkiye’de Akbank’ın ardından DenizBank ile de iş birliği anlaşması yaptı. Yapılan iş birliği kapsamında DenizBank 2 bin 100 ATM’sinde ve 200 bini aşkın POS’unda UnionPay markalı kartlar kabul edilecek.

Anlaşmayla tüm DenizBank işyerleri başta Çin olmak üzere dünyanın dört bir yanından gelen UnionPay kart sahiplerine hizmet sunabilecek. Dünya genelinde 5 milyarı aşan UnionPay kartını kapsayan anlaşma ile artık tüm UnionPay kart kullanıcıları DenizBank ATM ve POS hizmetlerinden faydalanabilecek.

DenizBank Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman, yapılan anlaşma ile ilgili olarak şunları söyledi: “Dünyanın önde gelen ödeme sistemi Unionpay ile yaptığımız anlaşma ile artık UnionPay kartlarına DenizBank POS ve ATM’lerinde hizmet vermeye başladık. Böylece hem Unionpay sahibi müşterilerimizin hem de ülkemizi ziyarete gelen daha çok sayıda turistin hayatını kolaylaştırma konusunda son derece önemli bir çözüm ortaklığına imza atıyoruz.”

‘Türkiye’de UnionPay logolu kart da çıkaracağız’

unionpay-han

Türkiye’de UnionPay kartlarının ATM ve POS’larda kabul edilme oranını hızla artırmak için çalıştıklarını belirten UnionPay International Orta Doğu Bölge Genel Müdür Han Wang ise “Sadece bir yıl içinde hedefimiz bu oranı yüzde 80’e çıkarmak. Yakın zamanda UnionPay logolu DenizBank kartları için de çalışmalara start vereceğiz. Türkiye ödeme sisteminde büyük fark yaratacağına inandığımız bu kartın ekonomiye de olumlu yansıyacağı kanısındayız” dedi. Wang,UnionPay kartların bugün 150’yi aşkın ülkede kabul edildiğini ve 40 ülkede ise UnionPay logolu yerel kartların basıldığı bilgisini verdi.

Çinli UnionPay, geçtiğimiz ay Akbank ile de POS ve ATM alanında iş birliği anlaşması imzalamış ve UnionPay International olarak Türkiye’de büyüyerek sigorta, temassız ödeme ve mobil ödeme gibi alanlarda da yeniliklere imza atmayı hedeflediklerini duyurmuştu.