BKM Express'e QR Kod ile Ödeme ve Bağış Yapma Özelliği Eklendi

Türkiye’nin ilk dijilal cüzdanı BKM Express ile artık QR kod ile ödeme, para gönderme ve bağış da yapılabiliyor. iOS ve Android uygulamalarına gelen güncellemeyle birlikte herhangi bir durakta reklam panosunda gördüğünüz ya da dergi okurken rast geldiğiniz QR kodu, BKM Express uygulamasıyla okutarak ödeme veya para gönderme işlemi yapılabiliyor.

bkm-express-32012 yılında Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından kullanıma sunulan ve şu anda 1 milyon kullanıcı sayısı ile 1000’den fazla işyerine ulaşan BKM Express’e gelen son güncellemeyle QR kod ile ödeme ve para gönderme işlemlerinin yanısıra, QR kod okutarak bağış yapabilme özelliği de geldi.

ÖdeAl’a şifre kolaylığı geldi

Güncellemeyle yeni özellikle ayrıca ÖdeAl işyerlerinde BKM Express ile ödeme yapılmak istenildiğinde ufak tutarlı ödemelerde SMS ile gelen şifreyi bekleme zorunluluğu da kaldırıldı. Böylelikle BKM Express kullanıcıları, ÖdeAl ile ufak tutarlı ödemeleri QR ile öderken, gelen şifreyi beklemek zorunda kalmayacak.

BKM Express’in güncellenen sürümünü, Android cihazlar için buradan, iOS cihazlar için ise şuradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.