Avea Mobil Ödeme ile Google Play’de İlk Alışveriş Ücretsiz

Avea, Google Play Store üzerinden uygulama satın alırken Avea Mobil Ödeme seçeneğini kullanan müşterilerine 20TL’lik ilk alışverişi hediye ediyor.

7 Ekim tarihine kadar devam edecek kampanya dahilinde, Avea Mobil Ödeme ile Google Play Store’dan 20 TL’ye kadar alışveriş yapan kullanıcılar ücretsiz satın alma fırsatına sahip olacaklar.

Google Play Store’dan Android cihazlarına uygulama ve içerik satın alan Avealılar, banka veya kredi kartına ihtiyaç duymaksızın sadece cep telefonu numaralarıyla ödemelerini yapabiliyor. Bu ödeme yöntemiyle birlikte Android kullanıcıları Google Play Store üzerinden uygulamanın yanı sıra kitap ve oyun gibi içeriklere Avea hatlarıyla sahip olabiliyorlar.

Faturaya yansıtılıyor veya mevcut bakiyeden düşüyor

Google Play Store’da Avea Mobil Ödeme seçeneğiyle ödeme yapabilmek için yapılamsı gereken ise ‘Google Play Store Ödeme Yöntemleri’ arasında bulunan ‘Avea Mobil Ödeme Kullan’ seçeneğini seçmek. Avea Mobil Ödeme ile yapılan ödemelerde tutar, faturalı müşterilerde müşterinin faturasına yansıtılırken, ön ödemeli hatlarda ise müşterinin mevcut bakiyesinden düşüyor.

Setcard ile restoranlarda da kullanılıyor

Öte yandan Avea, Google Play, EA Games, Steam ve HGS ile sunduğu Mobil Ödeme Servisi’nin kapsamını Setcard ile yaptığı işbirliğiyle genişletti. İşbirliğiyle Avea müşterileri, Setcard POS cihazlarının bulunduğu restoranlarda nakit ya da kredi kartına gerek duymadan, cep telefonu numarasını veya Avea Mobil Hesap uygulamasını kullanarak mobil ödeme yapabiliyor.

Avea Mobil Hesap uygulaması kapsamında QR kodu ile ödeme seçeneği de sunuluyor. Müşteriler; restoran çalışanının Setcard POS cihazına yemek harcamasına ilişkin ödeme tutarını girmesinin ardından, mobil cihazlarındaki Avea Mobil Hesap uygulamasını açarak Setcard POS cihazında ya da POS slip’inde çıkan QR kodu okutarak ödemelerini gerçekleştirebiliyor. QR kod ile ödeme yapıldığında da; hesap tutarı faturalı müşterilerinin faturalarına yansırken, faturasız hat sahibi olanların bakiyesinden düşüyor.