Connect with us

E-Ticaret

Wirecard ve Gambio'dan e-ticaret için ödeme işbirliği

Online e-ticaret çözümleri geliştiricisi Gambio Software’in sunduğu ödemeleri basitleştiren ve maliyetleri düşüren GambioPay için Wirecard ile yeni bir işbirliği sağlanıyor.

online_payment

Gambio, 20.000 KOBİ’ye uçtan uca e-ticaret çözümleri sunan bir FinTech şirketi. Uzun süredir Gambio ile ortaklaşa çalışan Wirecard genişletilen anlaşma çerçevesinde Gambio adına tüm ödeme işlemlerinin aracılık ve risk yönetimini kendi üstüne devralacak.

Wirecard Checkout Portal’ının GambioPay ile entegre olmasıyla satıcılar tek bir noktadan beş ödeme yöntemini kabul edebilecekler ve bu şekilde maliyetlerini düşürebilecekler. Gambio’nun kurucusu ve CEO’su Daniel Schnadt, GambioPay ile perakendecilere esnek bir şekilde adapte edebilecekleri basit bir ödeme sistemi sunmakta olduklarını söyledi. Schadt, ödeme işlemlerini büyük ölçüde kolaylaştırırken yenilikçi ödeme seçenekleri ve uluslararası e-ticaret alanlarında rekabet etmelerine izin verdiğini belirtti.

EuroCommerce ve Ecommerce Vakfı’nın Haziran ayında yaptığı araştırmaya göre, Avrupa e-ticaret cirosu 2016’da %15 artarak 530 milyar avroya yükseldi. 2017 yılı için, Avrupa B2C e-ticaret cirosunun yaklaşık 602 milyar avroya ulaşması ve yaklaşık %14’lük bir büyüme oranı sağlaması bekleniyor.

Kaynak: Banking Tech

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar