Connect with us

Ödeme Teknolojileri

PayPal ve Mastercard yeni bir iş ortaklığı duyurdu

Mastercard ve Paypal ilk olarak bir yıl önce mobil ve dijital ödemelere tüm tüketicilerin daha rahat erişebilmesi için ortak işbirliğine imza atmışlardı. Şimdi bu anlaşmayı büyütüyorlar.

İki şirket arasında gerçekleşen yeni anlaşma sayesinde Asya Pasifik bölgesinde bulunan tüketicilerinin fiziksel satış noktalarında ödeme seçeneği olarak PayPal’ı kullanmaları kolaylaşırken bölgedeki ticaret dünyası için de Masterpass kullanım imkanı artacak.

İki firma ayrıca, Mastercard kart sahiplerine, finansal kuruluşlara ve PayPal müşterilerine daha fazla değer sunmak için Mastercard’ın yeni ödeme teknolojilerini kullanmaya odaklanacak.

Asya Pasifik bölgesinde bulunan PayPal kullanıcıları ve küçük işletmeler ise PayPal hesaplarında tuttukları parayı kolayca bir Mastercard banka kartına nakit olarak aktarabilecekler.

PayPal Pte Ltd CEO’su ve PayPal Inc. Kıdemli Başkan Yardımcısı Rohan Mahadevan, Mastercard ile Asya Pasifik’teki uzun soluklu ortaklıklarını genişletmekten dolayı heyecanlı olduklarını ve bu ortaklığın, yeniliği ilerletmeye, dijital ödemelere geçilmesine ve bölgede bulunan müşteriler için ödeme deneyimlerinde iyileştirmeler yapılmasıyla milyonlarca müşterinin daha rahat para harcamasını sağlayacağını söyledi.

Bu iş birliğinin tüketicilerin dijital ekosistem üzerindeki çabalarını da kolaylaştıracağını belirten Mahadevan, tüketicilerin PayPal’a bankacılık uygulamalarından Mastercard markalı kartlar ekleyebileceklerini ve tüketicilerin hızlı ve kolay bir ödeme gerçekleştirebilmesi için ivarsayılan ödeme yöntemini Mastercard’ı seçmelerine izin vereceğini söyledi.

Kaynak: PYMMTS

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar