Connect with us

Mobil

Alipay'den Rusya pazarında genişleme adımı

Ant Finansal Hizmetler Grubu tarafından işletilen dünyanın en büyük çevrimiçi ve mobil ödeme platformu konumundaki Alipay, Rusya’nın önde gelen bankacılık gruplarından VTB Group ile işbirliğini açıkladı.

VTB Group

VTB Group Rusya’daki 120.000’den fazla POS cihazı üzerinden Alipay ile ödeme almaya başlayarak Rusya’da Alipay’ın en büyük iş ortağı oldu. Bu yeni iş ortaklığı sayesinde her yıl Rusya’ya seyahat eden 1 milyondan fazla Çinli turistin ödemelerinde Alipay kullanma kolaylığı sağlaması bekleniyor. Yeni hizmet Ağustos ayında gerçekleştirilecek kısa bir pilot programdan sonra tüm ülke çapında hayata geçecek. Yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğinde, yaklaşık 100.000 perakendecinin tüm VTB ağına dahil olması ile büyüyecek.

520 milyondan fazla aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük online ve mobil cüzdanı olan Alipay, Çinli müşterilere yeni iş ortaklık aracılığıyla Rusya gezileri sırasında daha fazla rahatlık ve emniyet sağlayacak ve Rus perakendecilere sistemin sunduğu tüm katma değerli pazarlama işlevlerini kullanma olanağınu sunacak. Mağazalar ve restoranlar, bu anlaşmanın sonucunda dönüşüm oranlarında, ortalama satış tutarında ve ciroda artış bekliyor.

VTB Grubu’nun perakende bankacılık kolu VTB24 Perakende Satın Alma Departmanı Müdürü Alexey Kirichek, Çinli turist sayısının giderek arttığını gördüklerini ve potansiyel hacmin yılda yaklaşık 300 milyar ruble olduğunu söyledi. Alipay kullanıcılarının ortalama alış veriş miktarının diğer ödeme yöntemlerine göre 2-3 kat fazla olduğunu belirten Kirichek, yeni hizmet için perakendecilerden yüksek talep beklediklerini söyledi.

Alipay, Nisan 2017’den itibaren Çinli turistler için Rusya’da kullanıma açıldı. Temmuz ayında Alipay, Moskova Toplu Taşıma Departmanı ile ortaklığını duyurdu. Yakın gelecekte, Çinli turistler otobüs veya metro bileti satın almak için Alipay’i kullanabilecek.

Kaynak: Finextra

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar