Connect with us

Mobil

Skype kullanıcıları PayPal üzerinden para gönderebilecek

Skype bir süredir önemli bir değişim rüzgarı içinde. Son olarak Skype kullanıcıları sohbet ederken artık PayPal üzerinden karşılıklı para transferi yapabilecekleri yeni bir özellik tanıtıldı.

paypal-headquartersMicrosoft tarafından satın alınan Skype, iOS ve Android tabanlı akıllı telefonlarda yer alan mobil uygulamalarında PayPal desteği sunmaya başlayacağını açıkladı. Aralarında Türkiye’nin bulunmadığı 22 ülkede geçerli olacağı duyurulan Skype ve PayPal iş birliği; ABD, İngiltere, Kanada ve bir dizi Avrupa ülkesinde daha kullanıcılar için faydaya dönüşecek.

Skype üzerinde gerçekleşecek PayPal entegrasyonu, The Verge haberine göre tıpkı Slack ve iMessage üzerindeki gibi çalışacak. Kullanıcılar PayPal’u üzerinden ailelerine ve arkadaşlarına sohbet esnasında para gönderimi yapabilecekler.

PayPal ve Microsoft tarafından önceki gün duyurulan bu entegrasyondan faydalanmak için Android ve iOS uygulamasının güncellenmesi gerekiyor. Elbette PayPal üzerinden işlem gerçekleştirebilmek için bu sistemin çalıştığı ülkelerden birinde yer almak gerekiyor.

Microsoft bilindiği gibi yaklaşık iki hafta önce Skype sohbet servisinin mobil uygulamalarında kapsamlı bir güncellemeye gitmişti. Yeni yayınlanan uygulamanın özellikle Snapchat benzeri tasarım unsurları ve YouTube ile Giphy eklentileri dikkat çekmişti.

Kaynak: FinTech İstanbul

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar