Connect with us

E-Ticaret

Eurobank mobil uygulamasına Masterpass ekledi

Yunanistan’ın lider bankalarından Eurobank, e-ticaret ödemelerinde daha fazla seçenek sunmak için mobil uygulamasına Masterpass’i entegre etti.

IMG_0708

Eurobank bu entegrasyon ile mobil uygulamasını mevcut kullanıcı sayısını artırmayı, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi ve kullanım oranlarını yükseltmeyi amaçlıyor.

Eurobank mobil cüzdan uygulaması kullanıcıları, Masterpass uyumlu e-ticaret mağazalarında ödemelerini internet veya uygulama üzerinden gerçekleştirebiliyor. Kullanıcılar, kimlik bilgilerini doğrulamak için parmak izi veya 4 haneli pin arasında tercih seçeneğine sahip. Bu çok kanallı deneyim ile müşteriler, Eurobank kartlarını kolayca uygulamaya ekleyebilecek. Bu sayede online alışveriş yapanlar her işlemde kart ve adres girmekle vakit kaybetmeyecek.

Eurobank müşterileri, bankanın dijital kanallarından ya da doğrudan e-ticaret sitesinden cüzdanını anında etkinleştirebilecek. Bu strateji ile uygulama kullanıcılarının %25’inin ilk aydan itibaren bu yeni özelliği kullanmaya başlaması bekleniyor.

Eurobank’ın Grup Dijital Şefi ve Teknoloji Sorumlusu Sotiris Sirmakezis, müşterilerin günlük işlemlerini yapma biçimini değiştirmeleri ve katılımı teşvik etmek için cazip ve pratik deneyimler tasarlamanın yanında günlük hayatlarının da daha basit hale gelmesi gerektiğini söyledi. Masterpass uygulanmasının satın alma işlemlerini yapmak için seçtikleri dokunmatik noktadan uygulama kullanıcılarına kesintisiz bir ödeme deneyimi sunduğunu belirten Sirmakezis, Eurobank müşterilerinin yeni cüzdan hizmetini kullanmak için istekli olduğunu söyledi.

Kaynak: Finextra

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar