Connect with us

E-Ticaret

Ingenico, Alipay'ın Avrupa'daki kullanım alanını genişletiyor

Ödeme teknolojilerinde küresel oyunculardan Ingenico Group, Ant Financial Services Group’a ait, çevrimiçi ve çevrimdışı ödeme platformu Alipay ile Çinli turistlerin Avrupa’daki mağazalarda ödeme yapmalarını sağlayan bir anlaşma imzaladı.

1466680918_POS_ingenico

Ingenico 2016 yılında, 520 milyonun üzerinde aktif kullanıcısıyla Çin’in en büyük mobil ödeme platformu olan Alipay ile bir anlaşma yaparak Alipay kullanıcılarının kendi POS sistemleri üzerinde işlem yapabilmesi için bir çözüm oluşturdu ve bu uygulamayı yürürlüğe koydu.

Ingenico’nun Telyum 2 veya Telyum Tetra terminallerinde çalışan çözüm, bankaların ve alıcıların bu ödeme yöntemini ağlarına kolaylıkla eklemelerini sağlamak için tasarlandı. Perakendecilerin ödemeleri alıp onaylamasını sağlayan çözüm aynı zamanda bir web portalı üzerinden müşteri verilerine erişmenin yanı sıra işlem mutabakatı da sağlıyor.

Bu çözüm, müşterinin akıllı telefonunda gösterilen Alipay QR kodunun POS veya satıcı tarafından yapılan tarama ile tanınmasına dayanıyor. Bu kod Ingenico terminali tarafından işlemin güvenli yönetimi için gerekli bilgileri içeriyor ve tanımlandığı cüzdan ile her işlem için özel olarak üretiliyor. Alipay ödeme yönteminin entegrasyonu, ülke, dil veya para birimi ne olursa olsun POS üzerinde yüklü olduğu için rahatlıkla kullanılabiliyor.

Ingenico Froup’un kıdemli başkan yardımcısı Luciano Cavazzana, önümüzdeki yıllarda milyonlarca Çinli turistin Avrupa’yı ziyaret etmesini beklediklerini ve Avrupalı ​​perkendecilerin turistlere en iyi hizmet ve kullanıcı deneyimini sunmak için istekli olduğunu söyledi. Cavazzana, Ingenico’nun bankalar ve alıcılar için kolay uygulanabilir Alipay kabulü için anahtar teslimi bir çözümün ilk sağlayıcısı olmaktan çok memnun olduklarını belirtti. Cavazzana, son olarak tasarım olanaklarının ve terminallerinin çok yönlü olduğunu ve ödeme ekosisteminde bulunan tüm oyuncuların yararına olduğunun altını çizdi.

Alipay EMEA Başkanı Rita Liu, Ingenico’nun getirdiği yeni çözümün Ingenico’nun müşterilerini Alipay’i kullanmaya teşvik eden kolay bir çözüm olduğunu söyledi. Liu, Avrupa’nın her zaman yüksek gelirli Çinli turistler için ideal bir yer olduğunu ve daha fazla perakendecinin Çinli müşterilere nakitsiz daha iyi bir deneyim getirmek için Ant Financial’ın ekosistemine katılmasını beklediklerini söyledi.

Kaynak: Finextra

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar