Connect with us

Mobil

Apple’ın operatör üzerinden ödeme hizmeti yayılıyor

Apple; Danimarka, Hong Kong ve İsveç’teki kullanıcılara Apple Music, iTunes ve diğer Apple servislerinde gerçekleştirdikleri harcamaları operatör faturası üzerinden ödeyebilecekleri bir seçenek sunmaya başlıyor.

IMG_1021

Apple’ın destek belgelerinde yaptığı son güncellemeye göre, beş operatör müşterilerine Apple servisleri için operatör faturalandırması teklif edebilecek.

Apple servisleri için Danimarka, Hong Kong ve İsveç’in yanı sıra, cep telefonu operatörleri üzerinden faturalandırmayı destekleyen toplam ülke sayısı 17’ye ve operatör sayısı 29’a yükseldi. Ülkeler listesinde, Fransa, Almanya, İtalya ve Japonya gibi önde gelen ülkeler bulunmakla birlikte, ABD, Kanada ve İngiltere hala liste dışında.

Operatör üzerinden faturalandırma seçeneği ile kullanıcılar, işlem için bir banka kartı, kredi kartı veya nakit yerine cep telefonu faturasına eklenen bedeller ile Apple servisleri için ödeme yapabilecekler.

Bunun gerçekleşmesi için kullanıcıların, iPhone, iPad veya iPod Touch üzerinden Hesap Ayarları menüsündeki Ödeme Bilgileri bölümünde, ödeme yöntemi olarak “Cep Telefonu” nu seçmeleri gerekiyor.

Ayrıca bir Apple kimliği ile oturum açıp Hesap menüsündeki “Hesabımı Görüntüle” seçeneği üzerinden bir Mac veya Windows PC’de kurulu iTunes üzerinde de operatör faturalandırması ayarlamak mümkün.

Görünen o ki tüketicilerin ödeme yapmasına imkan tanıyan her türlü yenilikçi seçenek Apple’ın hizmet alnına giriyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar