Connect with us

Mobil

Alipay, Viva Payments aracılığıyla Yunanistan’a geliyor

Tüketicilere, profesyonellere ve her boyuttaki işletmelere yenilikçi ve güvenli ödeme hizmetleri sunan küresel, bulut tabanlı dijital ödemeler sağlayıcısı Viva Payments, önde gelen Çin mobil ve çevrimiçi ödeme platformu Alipay ile stratejik bir ortaklık kurdu.

IMG_0685

Bu işbirliği sayesinde Alipay kullanıcıları Yunanistan’ı ziyaret ederken ilk kez bu hizmetten faydalanabilecek. Viva Payments’ın çevrimiçi ödeme platformu VivaWallet ile çalışan geniş iş ağı, Alipay işlemlerini Yunanistan’daki birçok turistik yerde gerçekleştirebilecek. VivaWallet’in kullanıcı dostu olması, Mykonos, Santorini veya Atina’nın merkezi gibi turistik bölgelerdeki işletme sahipleri tarafından beğenilmesini sağladı.

Viva Payments’ın Pazarlama Sorumlusu Panos Tsakos, Alipay ile olan ortaklıklarının evrensel olarak yönetilen kurumsal zihniyetimizin sinyallerini verdiği için çok önemli olduğunu söyledi. Alipay üzerinden yapılan ödemelerin Yunanistan’da gerçekleşmesiyle yerel işletmelerin potansiyelini geniş ölçüde genişleteceğini ve sunacakları hizmetlerin daha cazip hale geleceğini söyledi. Tsakos, bu yıl, Çin’den Yunanistan’a 150.000’den fazla turistin gelmesi bekleniyor ve bu sayının önümüzdeki senelerde de artmaya devam etmesi bekleniyor. Bu yüzden, gelecek olan turist kitlesinin tüketim alışkanlıklarının pratik hale gelmesinin büyük bir önem taşıdığını belirtti.

Tsakos, son olarak teknoloji ve stratejik ortaklıklar aracılığıyla hizmetlerimizin sürekli gelişiminin uluslararası gelişmelerinde büyük bir önem taşıdığını vurguladı.

Kaynak: Finextra

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar