Connect with us

Ödeme Teknolojileri

Visa, Kenya’da ücretsiz P2P transfer hizmeti verecek

Küresel ödeme teknolojileri firması Visa, Kenya’da kendisine bağlı olan banka müşterilerine ücretsiz şekilde kişiden kişiye para transferi hizmeti sunacak.

IMG_0624

Visa, geçtiğimiz yıl aralarında Kenya’nın da bulunduğu Afrika ülkelerinde mobil satışları arttırmak için mVisa isimli QR kodu ile gerçekleşen dijital ödeme yöntemini kullanıma sunmuştu. Visa bu sene dokuz Kenya bankasının müşterileri arasında kişiden kişiye (P2P) ücretsiz ödeme ve para transferi işlemleri yapılmasını sağlayacak şekilde bu servisi güncelledi.

Kullanıcılar, cep telefonlarının akıllı bir telefon olması veya olmaması durumundan bağımsız olarak bir başka kişinin banka hesabına para gönderebilirler. Ayrıca Kenya’daki binlerce perakendeci mVisa ile ödeme kabul ediyor.

Bu servis sayesinde, üye bankaların müşterileri mağaza içi veya çevrimiçi alışveriş yaparken, fatura öderken ve doğrudan kişiden kişiye para transfer işlemi yaparken kolaylıkla işlemi gerçekleştirebiliyorlar. Tüm işlemler, Visa’nın küresel ağı, VisaNet üzerinden gerçekleşiyor.

Afrika finansal ve bankacılık çözümleri ve altypısı bakımından modern dünyanın gerisinde kalmış olabilir ancak yenilikçi uygulamalar bu gibi toplumların daha hızlı şekilde nakitsiz bir yaşama geçişlerini de mümkün kılıyor. Öte yandan Visa gibi ödeme teknolojileri sunan firmalar için mükemmel birer test ortamı da sağlıyor.

Kaynak: mobilepayments today

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar