Connect with us

Mobil

Android Pay'e American Express desteği geldi

Google’ın ödeme sistemi Android Pay, American Express kartlarını desteklemeye başladı.

amex_androidpayGoogle tarafından geliştirilen ve dünya çapında birçok ülkede kullanılan mobil ödeme altyapısı Android Pay, ABD merkezli American Express kredi kartlarını da desteklemeye başladı. Bugüne kadar bu kartlarla beraber kullanılamayan Android Pay artık bu desteği veriyor. ABD ve İngiltere’de de kullanılabilen Android Pay bugüne kadar American Express kredi kartlarını desteklemiyordu. Mobil ödemelerde bu kartı kullanmak isteyenler karta özel uygulamayı (Amex) kullanmak zorunda kalıyordu.

Apple Pay ile Apple, Android Pay ile Google, Avrupa’daki ve ABD’deki mobil ödemelerde önemli bir paya sahip. Ancak bazı bankalar teknoloji şirketlerine ödemeler konusunda kontrol verme konusunda çok hevesli olmadığından bu sistemlerde yer almıyorlar. American Express gibi kredi kartları bu sistemlere alternatif olarak kendi altyapılarını kullanmaya teşvik ediyorlardı.

American Express kullanıcıları bugüne kadar Android Amex uygulamasında bütünleşik olarak bulunan bir ödeme özelliği olan ‘Amex Pay’ kullanmak zorundaydı. Benzer şekilde Barclays, bankanın Android uygulamasıyla benzer bir özellik de oluşturdu ve Google’ın resmi ‘Android Pay’ı’ desteklemeyi planları arasına almadığını gösterdi. Bu tip çözümler genel olarak işe yarasa da Android ya da Apple Pay kadar yaygın kullanıma sahip değiller.

Bu yüzden Barclays, kamuoyu baskısı ile rakip bankalardan yaklaşık bir yıl sonra isteksizce Apple Pay’ı desteklemeye başladı. Benzer bir durum American Express için de yaşandı ve yaklaşık bir yıl sonra bu kart sahipleri de Android Pay kullanmaya başladılar.

Kaynak: The Memo

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar