Connect with us

Ödeme Teknolojileri

Geciken tren seferlerinde yolcuya geri ödeme yapılacak

İngiltere’nin belli bölgelerinde geçerli olacak “Auto Delay Repay” isimli özellik sayesinde yolcular geciken tren seferlerine ait ödemelerini geri alabilecekler.

IMG_0611

Temassız ve dijital ödemelerin yeni bir avantajı daha ortaya çıktı. İngiltere’de bazı tren seferlerinde, 15 dakika veya daha uzun sürelik bir ertelenme olduğunda, bu seferlere ait ücretler yolcuların kartlarına otomatik olarak geri iade edilerek yüklenecek. Bu sayede yolcuların geri iade talebinde bulunmasına gerek kalmayacak.

İngiltere’de uygulanacak bu hizmet ile sistem üzerinde kullanıcıların istasyonlara giriş çıkış saatlerine bakılarak bir gecikmenin olup olmadığını belirleyen “kompleks algoritmalar” kullanılıyor. Beklenen tren eğer gecikmişse, kullanıcılara otomatik olarak geri iade işlemi sağlanıyor. Bu işlem için yolculara bilgi verilerek sağlanan iade hakkı için yolcunun tercih ettiği ödeme yöntemini onaylaması gerekiyor.

Daha akıllı ve verimli bir dünya için işletmeler ile tüketiciler arasındaki ilişkileri güçlendiren ve tüketici haklarına sahip çıkan bu tarz uygulmaların nakitsiz bir yaşamda mümkün ve kolay bir şekilde sağlanması gelecekte nakitsiz yaşama geçiş için önemli sebeplerden birisini teşkil ediyor.

Kaynak: NFCWorld

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar