Connect with us

E-Ticaret

Takeaway Bitcon’i sevdi

Takeaway.com isimli yemek sipariş servisi Avrupa kıtasında verilen siparişlerinin genelinde Bitcoin ile ödemeyi kabul etmeye başladı.

IMG_0595Amsterdam merkezli ve aralarında Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Lüksemburg, Polonya, İsviçre ve Hollanda’nın bulunduğu ülkelere çevrimiçi yemek sipariş servisi veren Takeaway.com tüm siparişlerde Bitcoin ile ödeme seçeneğini kabul edecek. Takeaway.com, bu entegrasyonu kendisine ait olan Alman web sitesi Lieferando üzerinden duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Polonya merkezli Pyszne.pl isimli yemek sipariş servisine Bitcoin ödemlerini entegre eden şirket bu süreci tüm Avrupa genelinde genişletiyor.

Yapılan blog duyurusunda Bitcoin entegrasyonunun şimdilik sadece masa üstü web sitesiyle uyumlu olduğu, pek yakında mobil uygulamasına da geleceği belirtildi. Bir yemek siparişinin geleneksel ödeme yöntemleri yerine Bitcoin ile ödenmesi, Bitpay isimli Bitcoin ödeme servisi üzerinden gerçekleşecek.

Takeaway.com’un Almanya operasyon merkezi, destekleyen bütün ülkelerden gelen siparişleri kabul edecek. Bitcoin ödemeleri ise Hollanda, Belçika, Almanya, Polonya, Fransa, Avusturya ve İsviçre’de geçerli olacak. Lüksemburg, Portekiz ve Vietnam’da şimdilik Bitcoin ile yapılan siparişler kabul edilmeyecek.

Takeaway.com’un dünyanın önde gelen kripto para birimine destek vermesi, Almanya ve destek veren diğer ülkelerdeki farkındalığı arttıracak. Lieferando’nun Almanya’daki Android uygulaması, yaklaşık 5 milyon kullanıcıya sahip. Takeaway’in 2014’te satın aldığı Lieferando, Eylül 2016’da 1,1 milyar dolar değerleme ile halka açılmıştı.

Son zamanlarda giderek yoğun şekilde kabul görmeye başlayan Bitcoin gibi merkezi olmayan ödeme servisleri beraberinde güvenlik ve kolay kullanım ihtiyacınıda birlikte getiriyor. Şu anda Bitcoin almak, bunu güvenli bir cüzdanda tutmak ve sürekli olarak kullanmak hala pek çok tüketici için kolay birsüreç değil ve bu ihtiyaçlar günün sonunda bu çözümleri geliştirecek yeni girişimler için de ilham kaynağı olabilir ve yeni girişimlerin önünü açacaktır.

Kaynak: CryptoCoinsNews

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar