Connect with us

E-Ticaret

Mobil ödeme girişimi halka arz ediliyor

Geçen yıla göre yüzde 60’lık bir büyüme kaydeden İsveçli FinTech girişimi iZettle’ın CEO’su Jacob de Geer, şirketin halka arzı ile ilgili konuştu.

izettle_odemeiZettle’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jacob de Geer, son iki yıldır gelirlerinin her yıl ikiye katlanarak arttığını açıkladı. De Geer, yıl boyunca müşteri edinme ve ürün portföylerini genişletmek için yatırımlar yaptıklarını belirtti.

2011 yılından beri mPos okuyucusunu kullanıma sunan şirket hizmetlerini, satış ve fatura takibinin yanına finansmanı da ekleyerek genişletti. Şirkete göre her gün Avrupa ve Latin Amerika’da bulunan 12 pazar ve 1.000 küçük işletme iZettle tarafından hizmet alıyor. 2015’te 47,7 milyon dolar kâr elde eden iZettle, 2016’da 76,3 milyon dolar kâr ile büyümesini sürdürdü.

De Geer, milyonlarca küçük işletmenin geleneksel büyük finansal oyuncuların hakimiyeti altında ezilmesi sebebiyle, kendilerine çözüm sağlayan iZettle gibi firmalar sayesinde, büyük bir pazar potansiyeli gördüklerini söyledi. De Geer, sözlerine şirketin potansiyel halka arza hazırlandığını da ekledi.

iZettle yakın zamanda Fortnox’ın eski CEO’su Sara Arildsson’u operasyonlardan sorumlu başkan ve NetEnt’in finans grup başkanı Maria Hedengren’i de şirketin finans grup başkanı olarak bünyesine katmıştı.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar