Connect with us

Fintech

Yeni girişim, deneyimli ödeme sağlayıcısını satın aldı

Genellikle girişimlerin büyük şirketleri satın alındığı görmeye alışkın değiliz ancak Tayland’da tam olarak böyle bir satın alma gerçekleşti.

Asyalı FinTech girişimi Omise, Tayland’lı mobil operatör Dtac’den Paysbuy isimli çevrimiçi ödeme çözümleri şirketini satın aldı.

IMG_0569

Yapılan anlaşmaya göre Omise, Tayland ve Myanmar’daki tüketicilerin ve işletmelerin kullandığı bir ödeme ağ geçidi ve dijital cüzdan çözümleri sunan Paybuy’ın varlık ve hizmetlerini devralacak.

Tayland’da kurulan Omise, bu güne kadar geleneksel risk sermayesi yatırımlarından 20 milyon doları aşan yatırım aldı. Ayrıca şirket bir kaç gün önce ICO yöntemi ile 25 milyon dolarlık kaynak daha toplamayı başardı. Şirket, Endonezya ve Japonya’da hizmete sunduğu Omise Go isimli merkezi olmayan ödeme ağını Asya’da genişletmeyi planlıyor.

Avrupa mobil devi Telenor’a ait olan Dtac, 2008’de Tayland’daki ilk startup girişimlerinden biri olan Paysbuy’ı satın almıştı. Bu satın alımın detayları ile ilgili bir bilgi verilmemişti. bu sebeple Dtac’ın şimdi Paysbuy’ı satması oldukça merak uyandıran bir gelişme.

Anlaşma Omise’ın Tayland’daki pazar payını arttırmasına yardımcı olurken, şirket Omise Go hizmetini geliştirmek için Paysbuy dijital cüzdanını kullanacağını açıkladı.

TechCrunch

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar