Connect with us

Mobil

LG Pay yayılmayı planlıyor

Güney Koreli teknoloji devi LG, mobil ödeme servisi Pay’i uygun fiyatlı akıllı telefonlarını da kapsayacak şekilde genişletmeyi planlıyor.

lg_pay_kullanimdaLG’nin Mobil İletişim Departmanı Başkanı Cho Jun-ho tarafından yapılan açıklamaya göre LG Pay, önümüzdeki yıldan itibaren daha firmanın uygun fiyatlı akıllı telefonlarında da kullanılabilecek.

LG Pay, kullanıcıların akıllı telefonlarını kullanarak mağaza içi ödemeler yapmasına izin veren, kredi kartlarına veya PIN girişine olan ihtiyacı ortadan kaldıran ve Samsung, Apple, Alipa ve Google gibi rakiplerinin dünya çapında kullanıma sunduğu bir platform.

Rakiplerine göre bu alana geç giren LG, Haziran ayı başında en yeni üst düzey akıllı telefon model G6 ile birlikte bu hizmetini kullanıma sunmuştu. İlk etapta sadece G6 ile sadece Güney Kore’de kullanılabilen bu hizmet geçtiğimiz günlerde LG G6 Plus modeli tarafından da desteklenir hale gelmişti.

Cho Jun-ho’nun Güney Kore merkezli Herald’a yaptığı açıklamaya göre, bu yeni servis önümüzdeki yıl düşük maliyetli ve premium telefonları da destekleyeceğini söyledi. Yine aynı habere göre servis Güney Kore dışındaki ülkeleri de kapsayacak şekilde genişleyecek.

Rakipler çok ilerde

LG, mobil ödeme alanına yeni giriş yapsa da Samsung, Apple ve Google gibi rakipleri birçok ülke ve cihazda bu tarz servislerini dünya çapında kullanıma sundu. Samsung Pay, çevrimiçi ve çevrimdışı kanallar vasıtasıyla 12 farklı Samsung cihazında ve 14 ülkede kullanılabiliyor. Google’ın hizmeti olan Android Pay ise şu anda 13 ülkede kullanılabiliyor.

Kaynak: Android Authority

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar