Connect with us

E-Ticaret

Online yemek servisi Bitcoin kabul etmeye başladı

Polonya’nın popüler yemek servisi Pyszne.pl’ın kullanıcıları, Temmuz ayı itibariyle siparişlerini Bitcoin ile ödeyebilecek.

IMG_0558Polonya merkezli yemek dağıtım şirketi Pyszne.pl ülkedeki restoran, pizza zincirleri, sushi barları gibi toplam 5.000 noktadan gelen siparişleri web sitesi ve mobil uygulama üzerinden alarak daha sonra fiziksel olarak müşterilerine teslim ediyor. Ülkemizdeki Yemeksepeti benzeri bir servis sunan Pyszne.pl, 2016’da 883.000 ziyaretçiye ulaştı ve ülkedeki her 50 kişiden biri tarafından en az bir kere kullanılmayı başardı.

Üç sene önce Pyszne.pl, 180 binden fazla ortak restoranıyla dünyanın en büyük gıda dağıtım servisi haline gelen Takeaway.com tarafından satın alınmıştı.

Takeaway.com, 2013’ten beri BitPay üzerinden Bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul ediyor. Şimdi aynı platformu Pyszne.pl’a taşımaya karar verdi. Bitcoin ile yapılan ödemeler, işlem ücretlerinde gerçekleşen tasarruf nedeniyle daha karlı bir şekilde gerçekleşiyor. Pyszne.pl müşterileri, yeni ödeme yöntemiyle herhangi bir zorluk ile karşılaşmayacak. Dijital para, ödeme esnasında Euro’ya dönüştürülecek. İptal edilen işlemlerde ise sipariş eden kişinin banka hesabına geri iade edilecek.

Pyszne.pl’de Bitcoin ve geleneksel banka kartlarının yanında kredi kartı, çevrimiçi para transferi, Sofort, Paypal ve Android Pay ile ödemeler gerçekleştirilebiliyor.

Bitcoin’in giderek daha çok noktada işlem görmesi kripto para dünyası için güzel bir gelişme olmakla birlikte ticari işletmelerin bu çekici ödeme aracını maliyetler açısından kendilerini garantiye aldıkları aracı servisler ile kullanmaları da gözden kaçırılmamalı zira Bitcoin kurlarındaki hızlı dalgalanmalar nedeniyle zarar etmek istemeyen şirketler mutlaka her ödeme işleminde kur çevrimi ve farklı komisyon oranları ile işlemler gerçekleştiriyorlar.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar