Connect with us

Mobil

Japonya'da 260 bin mağaza Bitcoin kabul edecek

Japonya’da Bitcoin’in resmen kabul edilmesinin ardından dijital para birimi mağazalarda da ödeme yöntemi olarak kullanılmaya başlanıyor.

bitcoin_japonyaNisan ayında Japonya’da Bitcoin’in devlet tarafından resmi bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesinin ardından mağazalarda da kullanılmaya başlanacağı açıklanmıştı. Ülke çapında 260 bin mağazada önümüzdeki günlerde ödeme yöntemi olarak Bitcoin kabul edilecek.

Japonya’daki Bitcoin takas firması Coincheck ile ortaklaşa çalışan Recruit Lifestyle Co.’nun Air Regi uygulaması Bitcoin ödeme seçeneğini kullanıma sunduğunu duyurdu. Bu tablet tabanlı POS ödeme sistemi yaklaşık 260 bin ticari tesis, gıda, eczane ve diğer perakende satış yerlerinde ülke çapında kullanılıyor.

Dijital para ilk etapta uygulamanın kullanıldığı 334 gözlük mağazasında ödeme yöntemi olarak tercih edilebilecek. Uygulamanın geçerli olduğu diğer mağazalarda ise 10 Temmuz’dan itibaren Bitcoin kullanılmaya başlanacak.

Ülkede bu girişim dışında farklı şirketlerin de Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kullanmak için hazırlıklar yaptığı biliniyor. Bunlardan biri olan Coincheck’in, dijital parayı doğrudan ödeme yöntemi olarak kabul etmek için satıcılarla anlaşmalar yaptığı açıklandı. Ayrıca farklı firmaların benzer çalışmaları bulunuyor. Önümüzdeki günlerde ülkede Bitcoin kabul eden satıcı ve mağazaların sayısının artması bekleniyor.

Kaynak: News.bitcoin.com

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar