Connect with us

Mobil

Alipay İspanya topraklarına geliyor

Çinli mobil ödeme teknolojileri firması Alipay, Avrupa ülkelerinden İspanya’da da kullanıma sunuluyor. 

alipay_ispanyaİspanya’nın en büyük ikinci bankası BBVA ile Alipay’in sahibi olan Ant Finansal Hizmetler Grubu arasında yapılan yeni bir anlaşma, ülkede mobil ödeme sisteminin kullanılmasını sağlayacak.

Anlaşma ile Alipay BBVA’nın Smartpay ödeme sisteminin dahili bir parçası olacak. Smartpay şu an İspanya’daki tüm mağazalarda geçerli olduğu için yapılan anlaşma ile Alipay İspanya’da da kullanıma sunulmuş oluyor.

Alipay’ın Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Operasyonları Başkanı Rita Liu, konuyla ilgili açıklamasında, “BBVA ile işbirliği sadece İspanya’da Çinli turistlerin alışveriş deneyimini yapmamıza izin vermekle kalmıyor aynı zamanda İspanyol satıcıların Çinli müşterilerle iş yapmalarını kolaylaştırıyor” dedi.

Yapılan anlaşma Alipay’in Avrupa’daki ilk adımı değil. Uygulama daha önce Fransa, Almanya, Avusturya gibi ülkelerde de kullanıma sunulmuştu. Çin merkezli AliBaba grubun iştiraki olan Alipay dünya çapında ABD olmak üzere birçok ülkede kullanılıyor. Mobil ödeme sistemi olan Alipay, Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay gibi rakipleriyle rekabet ediyor.

Kaynak: Payment Week

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar