Connect with us

Mobil

Afrika için mVisa zamanı

Visa ve Afrika merkezli ödeme ve ticari işlem çözümler şirketi Interswitch, bölgedeki mobil ödemeleri hızlandırmak için ortaklık yapacaklar.

IMG_0547mVisa, tüketicilere bir QR kodunu tarayarak veya bir satıcı numarası girerek telefon üzerinden ödeme gerçekleştirmesini sağlayan bir mobil ödeme çözümü. Ödemeler, doğrudan tüketicinin hesabından satıcı hesabına aktarılıyor ve her iki tarafa da eş zamanlı bildirim gönderilir. mVisa bankalar üstü bir çözüm olduğu için tüketici ve satıcının aynı banka müşterisi olmasına gerek bulunmuyor.

mVisa gibi çözümler özellikle Afrika gibi bölgelerde ödeme yapma ve alma ihtiyacı duyan taraflar için hızlı ve güvenli bir araç sunabilir. Afrika’da uzun yıllardır kullanılan m-Pesa’nın başarısı bunun bir göstergesi. Bu çerçevede mVisa’nın Afrika’da yaygınlaştırılması için Visa ve bölgede aktif faaliyet gösteren ödeme çözümleri şirketi Interswitch işbirliği yapacaklar.

Duyurulan yeni ortaklık planı ile Visa’nın mobil ödeme çözümü mVisa’nın önde gelen bankaların dijital bankacılık uygulamalarına entegre edilmesi ve daha fazla satış noktasında kabul edilmesi için özel çalışma gerçekleştirilecek.

Çalışmanın bu yıl içinde tamamlanması ve mVisa’nın 2017 yılı sonunda öncelikle Nijeryalı tüketiclerle buluşması bekleniyor.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar