Connect with us

Mobil

Telegram'a Android Pay desteği geldi

Anında mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram’a botların kullanımı için Android Pay desteği geldi.

telegram_androidpayDünya çapında kullanılan alternatif mesajlaşma uygulaması Telegram, 4.1 sürümü ile mesajlaşma botları için Android Pay desteği sunmaya başladı. Bu desteği kullanan uygulamalar mesajlaşma yazılımı üzerinden para gönderimi yapabilecekler.

Hem mobil hem de masaüstü uygulamaları ile dikkat çeken Telegram, yeni sürümünde Android pay desteği de sunacağını açıkladı. Ancak bu destek doğrudan kullanıcılar için değil chat bot olarak tabir edilen robot yazılımlar için kullanılabilir olacak.

Uygulamaya gelen Bot Payments for Android Pay desteği ile Android kullanıcıları mesajlaşarak para gönderiminde bulunabilecek. Yeni özellik finans teknolojileri şirketlerinin Telegram üzerinden para göndermesini ya da ödeme yapıp/alınabilmesini sağlayacak. Yeni destek sayesinde önümüzdeki günlerde uygulama üzerinden mesajla para aktarımı yapılabilecek.

Anında mesajlaşma uygulamaları üzerinden para gönderimi bir süredir gündemde olan bir konu. Türkiye’de ve dünyada WhatsApp, Messenger gibi anında mesajlaşma uygulamalar üzerinden para gönderimi ya da alışveriş imkanı sunuluyor. Telegram da attığı bu adımla beraber rakiplerinin girdiği bu alanda rekabete dahil oluyor.

Kaynak: AndroidPolice

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar