BBVA’dan chatbot atağı geldi

İspanya’nın önemli finans kuruluşlarından BBVA, insanların birtakım sosyal medya uygulamalarından, belli başlı mali bilgilerine ve ödemelerine ulaşabilmeleri için bir program tasarladı.

Araştırmaya göre, İspanya’da internet kullanıcılarının %86’sı günde en az bir kere Facebook, Youtube veya Whatsapp tarzı uygulamalarla vaktini geçiriyor. Kuruluş da, sosyal medyanın bu gücünden yararlanarak, bu programı tasarlamalarının temel amacının insanların sosyal medya hesaplarında pratik bir şekilde günlük işlemlerini tamamlayabilmeleri olduğunu belirtiyor. Tasarladıkları chatbot sayesinde kullanıcılar kredi kartlarının bakiyesine veya hesap bilgilerine Telegram ya da Facebook Messenger uygulamalarından göz atabiliyorlar.

Mesajlaşırken para yollamak!

Aynı zamanda, yeni “Cashup” özelliği, Bizum ödeme servisine kayıtlı olan kullanıcıların mesaj yazdıkları sayfadan ayrılmadan, kolayca para gönderme şanslarının olmasını sağlıyor. Üstelik bunu sadece Facebook Messenger veya Telegram’dan değil, diledikleri mesajlaşma uygulamalarından yapma imkanları da oluyor.C-_8V8FXkAIcMI4