Connect with us

Mobil

iZettle'dan yeni ödeme sistemi

Avrupa’nın önde gelen kredi kartı ve bankamatik kartı ödeme sağlayıcısı olan iZettle, Norveç, Danimarka ve İngiltere’de geçerli olacak mobil ödeme sistemini tanıttı.

izettle_odemeiZettle yaptığı duyuru ile Norveç, Danimarka ve İngiltere’de geçerli olacak mobil para transferi sistemini duyurdu. Kart ödemelerinde iZettle kullanan satıcılar Norveç’te Vipps, Danimarka’da Mobile Pay ve İngiltere’de Pay By Bank’ı kabul etmeye başlayabilecekleri anlamına geliyor.

iZettle, kendi ülkesi İsveç’teki yerel ödeme uygulaması olan Swish’ın satıcılar arasında kabul edilmesi için öncülük ediyor.

Danimarka’da 10 akıllı telefondan 9’unda Mobil Pay kullanılıyor. Mobil ödeme altyapısı olan Swish ise İsveç nüfusunun yüzde 55’i tarafından tercih ediliyor.

Bu uygulamalar öncelikle bireyler arasındaki para transferinde kullanılıyordu. Ancak işletmeler, günlük para ödeme yöntemini mobil para olarak kabul ederken, iZettle fiziksel kart ödemelerinin ötesine geçmeyi hedefliyor.

Mobil para transferlerini uygulamasına entegre eden İsveç FinTech devi, Swish, Vipps ve Mobile Pay için kaybolabilecek bir kitleyi (daha az komisyon olsa da) yakalayabilir.
iZettle’dan yapılan açıklamaya göre günde yaklaşık 1000 şirket altyapılarına dahil oluyor. Yatırım bankası GP Bullhound şirketi İsveç’in gelecekteki tek boynuzlu atlarından (Unicorn – 1 milyar dolar değerlemeyi aşan şirket) biri olarak görüyor.

Kaynak: BusinessInsider

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar