Connect with us

Mobil

Fandango'ya Android Pay desteği geldi

ABD merkezli sinema bileti satan Fandango, Google’ın ödeme altyapısı Android Pay desteği sunmaya başlıyor.

fandango_android_payGoogle’ın geliştirdiği ödeme servisi Android Pay, destek verdiği şirketlere bir yenisini daha ekledi. ABD merkezli sinema biletleri pazarlayan Fandango da Android Pay desteği vermeye başlayacağını açıkladı.

Yapılan işbirliği ile Fandango üzerinden sinema bileti satın alanlar Android Pay kullandığı takdirde bir sonraki sinema biletini 3 dolara alabilecek. Elbette bu promosyon sadece ABD’de ve belirli bir süre geçerli olacak uygulama.

Fandango’nun Android uygulaması üzerinden bilet satın alırken Android Pay seçeneği de aktif olarak kullanılabiliyor. Kullanıcı yorumlarına göre PayPal’den daha hızlı olan yöntem özellikle ABD gibi büyük bir pazarda Android Pay’in kullanımını yaygınlaştıracak bir adım olarak görülüyor.

Ödeme konusunda teknoloji firmalarının rekabeti son hızla devam ediyor. Samsung, Apple ve Google arasında devam eden mobil ödeme altyapıları yarışında Mastercard, Visa, PayPal gibi firmalar da kendi çözümleriyle yer alıyor. Bütün bu firmaların temel amacı kendi ödeme sistemlerinin yaygınlığını artırmak. Bu alanda büyük yatırımlar yapan firmalar dünya çapında birçok ülkede rekabet ediyor.

Kaynak: AndroidPolice

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar