Connect with us

Blockchain

Ethereum, Birleşmiş Milletler tarafından Suriye'ye yardım için kullanıldı

ethereum

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı, Suriye’de bulunan mültecilere bağış yapmak için son zamanların bir başka blockchain para birimi Ethereum‘u kullanıyor. Kurulan platform aracılığıyla tam 10 bin Suriye vatandaşına yardımda bulunulacak.

Süreçlerin Ehterum’un kurucu ortağı olan Gavin Wood‘un Parity Technologies adlı girişiminin kullandığı bir platform üzerinden gerçekleştiğini de belirtelim.

Etherum ile insani yardım

Gavin Wood, yaptığı açıklamada gönderilen Etherum’ların mültecilere özellikle gıda alımı konusunda kullanıldığını belirtti. Projenin başarılı olması halinde, World Food Programme (WFP) 2018 yılının sonunda projeyi Ürdün’e taşımayı ve 100 bin insana yardımı hedefleyerek büyütmeyi planlıyor.

Bununla birlikte Birleşmiş Milletler (BM), blockchain teknolojisi ile daha farklı projeler planlayarak, çeşitli ülkelere yardım götürmeyi amaçlıyor.  BM tarafından planlanan projeler, Blockchain teknolojisinin işlem akışını daha verimli ve güvenli hale getirerek, dünya üzerindeki etkisini gösterecek gibi gözüküyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar