Connect with us

Fintech

Santander'den tam donanımlı dijital banka uygulaması

İspanya’nın önemli finans kuruluşlarından Santander Group, doğrudan bankacılık uygulaması “Openbank” üzerinde birtakım köklü değişiklikler yapıyor.

openbankSantander Group’un amacı tüm yazılım donanımlarını ve müşterilerinin işlem bilgilerini tek bir yerde toplamak ve 2018 yılına kadar mobil uygumalarını kullanan insan sayısını 30 milyona çıkarmak.

1995 yılında, mobil bazlı bir yan çalışma olarak ortaya çıkan Openbank, zamanla büyümüş ve günümüzde yaklaşık 1 milyon kişinin kullandığı bir uygulama haline gelmiş. Uygulamaya yapılan revizyon çalışmasında, en gelişmiş teknolojiden yararlanarak önemli değişiklikler yapılması hedefleniyor. Bu değişiklikler; daha derin bir altyapı oluşturulması, insanların kişisel ihtiyaçlarına daha iyi çözümler üretebilmesi ve uygulamanın marketteki değerini arttırabilmek olarak belirlenmiş.

Santander CEO’su Ezequiel Szafir, Openbank’in insanlara fırsatlar sunacağını söylüyor. Bu düşüncesini ise uygulamanın tek yönlü olmamasına bağlıyor. Sadece maliyet tasarruflarını veya birinin kişisel hesap bilgilerini barındıran bir uygulama değil, Openbank’ın tam donanımlı bir dijital banka örneği olduğuna dikkat çekiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar